top of page

?מה חדש

  הצטרפו לקבוצה טיפולית 
יש לכם מקום קבוע פעם בשבוע 

 ,קבוצה טיפולית גרופ אנליטית פועלת בימי ראשון בערב בהרצליה אליה ניתן להצטרף במועדים קבועים

 זו קבוצת שייכות בה כל המשתתפים הם גם תורמים וגם נתרמים 

בסיוע ההנחייה המקצועית מתקדם כל משתתפ/ת 

בדרכו/ה לעבר השגת מטרותיהם באחד או יותר מהאתגרים

עבוד העבר, תכנון העתיד ומיצוי  ההווה

השיתוף בקבוצה במחשבות וברגשות משפר את  התקשורת  הבינאישית  ומפתח את היכולת

להקשיב ושיקשיבו לי

להיות בטיפול קבוצתי זה להשתייך לקבוצת אנשים ולזכות

במקום שהוא רק שלך  

להיות מי שאת/ה, כי כמו שאמרנו 

 

הייה עצמך כי כל השאר כבר תפוסים

לחץ על לחצן צור קשר ונמשיך משם לפגישת היכרות

מסע אל העצמי - התפתחות אישית בגיל מבוגר

דפנה שלם | יוני 2015

כולם שמעו על פרויד, אבל מי מכיר את יונג? האמת – כולנו צריכים להכיר את יונג, בייחוד המבוגרים שביננו. יונג מאד אהב וכבד את האדם המבוגר.

 

קרל גוסטב יונג היה בן זמנו של פרויד. פרויד ראה בו את ממשיכו עד שיונג העז לפתח מחשבה עצמאית וכיוון משלו. פרויד, נרקיסיסט לא קטן בזכות עצמו, לא יכול היה להשלים עם ה"בגידה" וניתק עמו קשר.

 

יונג האמין בכל ליבו שההתפתחות הגדולה והמשמעותית ביותר של האדם מתרחשת דווקא לקראת הזקנה. הוא חילק את חיי האדם לשני מסעות עיקריים. ממשיכי דרכו קראו למסע הראשון "מסע הגיבור" ולמסע השני קראו "המסע אל העצמי"...

פורסם באתר סניורים

 

Rock Maze
Counseling
על מה אני מדברת כשאני מדברת על פסיכותרפיה: דיאלוג בין גישות - סקירת כנס "שיחות" 
 דפנה שלם | יולי 2019

זו הפעם הראשונה שאני מסכמת כנס עבור "פסיכולוגיה עברית". אני מגיעה קצת נרגשת. המבואה לפני האולם כבר מלאה. יש באוויר תחושה של הפנינג מאופק. לא מתנפלים על הכיבוד. כן מתגודדים ליד דוכן ספרי הפסיכולוגיה, אפילו אלו שבאנגלית. חלק מהאנשים מתגודדים יחדיו ונראים שמחים לראות אחד את השני, ואחרים מוצאים לעצמם פינה להתבודד עם הקפה, העוגיות המשובחות והטלפון.

זהו הכנס השני של "שיחות", והוא עוסק הפעם בדיאלוג בין גישות. הכוונה איננה לדיאלוג בין גישות פסיכולוגיות מסוימות דווקא, אלא לדיאלוג בין גישות באשר הן. הכנס מבקש לבדוק בין השאר את היחס בין השתייכותו ודבקותו של המטפל לזרם פסיכולוגי מסוים לבין פתיחותו וגמישותו בזמן הטיפול גם לגישות אחרות, שייתכן שהטיפול מזמן. יש כאן ניסיון לזקק את מהותה של הפסיכולוגיה על פי הגישות השונות ואז לבדוק אם המטפל יכול להשתמש גם ביכולותיה של גישה אחרת משלו כדי לקדם שינוי אצל המטופל. לא כל הרצאה התייחסה לנושא ישירות, אבל עצם הריבוי והגיוון של ההרצאות ביום העיון, והקפיצה המתמדת בין עולם תיאורטי למשנהו, חיזקו אצל השומעים את יחס הכבוד לזרמים פסיכולוגיים שונים וגם הדגימו את הגמישות של המטפל כערך וכמתודה.

פורסם באתר פסיכולוגיה עברית

 

ספרות מדברת נפש: על כוחה המרפא של הספרות היפה
סיכום ערב עיון בעקבות הוצאת הספר: "לרגל הנסיבות" של רווית ראופמן
 דפנה שלם | ספטמבר 2019
ערב העיון של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית 'ספרות מדברת נפש', בעקבות צאת הספר “לרגל הנסיבות” של רוית ראופמן, נערך ביום רביעי ה - 11.9.19 בתל אביב

 

יום העיון נערך בערב בבית השחמט ברמת אביב. אני מגיעה ממש מוקדם, כנראה התבלבלתי בשעות. ילד יורד במדרגות עם גיטרה, אביו אוחז בידו, שולחנות שחמט נערמים לאורך קיר האולם. אני ממתינה בגינה וחושבת על הערב הזה, שבו אנשים לא סתם נשמטים על הספה בסלון לעת ערב וצופים בחדשות או מריצים סדרות בבינג', אלא ממש יוצאים מהבית כדי להעניק כבוד לסופרת וכדי להתעמק בקשר שבין פסיכותרפיה לספרות.

רווית ראופמן מחברת הספר פותחת את הערב והיא גם מנחה אותו. היא מדמה את הרגשתה הערב לאם, שלה תינוק בן חצי שנה, שכבר ניתן להוציא אותו מהבית. כמו תינוק, היא אומרת, הספר דומה לה אבל גם קצת שונה, עם חיים משלו. רווית, שהיא פסיכולוגית ומרצה לספרות, מגדירה את האירוע הזה ברמת אביב כצורך עבורה, כמשהו שהיא זקוקה לו. היא אומרת: "אני זקוקה לאנשים שיקראו אותו ואני צריכה לדבר עליו. ייקח לי זמן לעכל. כל אירוע שיאפשר לי עוד הבנה הוא טיפולי ברמה של טיפול נמרץ".

פורסם באתר פסיכולוגיה עברית

 

Book and Coffee
bottom of page